0 oy
SCADA kategorisinde (420 puan) tarafından
Merhabalar;

Viewplus scada raporlama istatiksel veriler içerisinde "change" özelliğini kullanmak istediğimizde bazı sorunlarla karşılaştık.  Şöyle ki ay içersindeki toplam değişikliği istatiksel olarak göster dediğimizde karşımıza bir sayı geliyor(istatiksel raporlama bölümünden "Last 2 Months - Statistic-Months-change). fakat ayın başlangıcı ile sonundaki değeri çıkardığımızda programın bize gösterdiği değer ile kendimizin bulduğu değer arasında farklılık görülmektedir.  Aynı şeklide haftalık farkları göster dediğimizde de programın bizlere gösterdiği değer ile kendimizin buluduğu değerler arasında farklılıklar görülmektedir. İstatiksel raporlama özelliğinin nasıl çalıştığı hakkında biligi verebilir misiniz.

Not: Biz aylık farkı  hesaplarken ayın sonu tarihinin saat 23:59 daki değerinden ayın başında 01.xx.2022 tarhininde 00:00 da bulunan değeri çıkartarak aradaki farkı buluyoruz.

1 cevap

0 oy
(300 puan) tarafından
Mücahit Bey Merhaba,

Ham datalarınızı kontrol etmemiz gerekmektedir. Loglama yapmak için belirlediğiniz kriterler burada önem arz etmektedir.
Hoş geldiniz, Mikrodev Destek sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...