Hoş geldiniz, Mikrodev Destek sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Geç kalınmış bir övgü.

+1 oy
merhaba,

mikrodev ile tanışmam ve ilk ürünüm olan mp201 elime geçmesi 2016 yılında gerçekleşti.

ilk sorumda cihaz hata veriyor, oldu.. neymiş içine program atılacakmış :) ve sorunlar ve sorular zinciri, sadece onları yazmaya kalksam uzar gider.  Hani dışardan bakıldığı zaman akşama oturuyo derlerya, ufaçık bir işlemin ne kadar çok zaman alındığını bilmezler. örneğin xp işletim sisteminde çalışan sistemin windows 7 de driver tanıma sorunu olarak ortaya çıkması. bir driver i tanıtamadınmı? sorusuna şahit olduğumuz olmuştur.

İşte bu durumda da, söz konusu olan arabayı yapmışlar ama içine benzin koymayı unutmuşlar. sözü akla geliverir. çevremdeki insanlarla da tartışma konusunda çok bulunuyorum. kasa şık değil, soketler şık değil, bizim insanımızın kutusuna bile şık değil dediği yerde, tartışma koyu bir hal alarak ilerliyor. senin sınır dışından aldığın ürünü övüyosun bana ama 3 katı fiyat ödüyosun, ve  bu üründe senin savunduğun cihazın 3 katı iş yapıyor. şöylede dediğim zamanlar oldu koyalım ürünleri ortaya getirelim bir bilir kişi profesör, doktor, mühendis öyle tartışalım. onada gelmiyorlar...

Ülkemizde Arge bütcesi diğer ülkelere bakışla bana göre sıfır. Sen arge ile uğraşan firmalara, destek, teşvik, reklam, ihalelerde yerli milli (firmalarla değil) ürünlerle çalışılırsa indirim yada zorunluluk gibi vs. uygulamalar olmayınca, elindeki kendi bütcesine göre ürün dizayn ve gelişiminde yani argesin de  bulunacak. yeni yaşadığım bir olay olarak. sahada bir otomasyon işi var. bu iş için 3 firmadan fiyat alınıyor. işte falan bey diyorum bakınız ülkemizde mikrodev firması var gelin bundanda teklif alalım. önemsemiyor bile beni. malesef teklif alınan  firmalar hep aynı ve nedense tüm ihaleler 1 firmaya çıkıyor ve hiç değişmiyor. aklınıza ne gelirse artık. ama yorulmadan yılmadan aynı duruşuma devam edeceğim. Yaradan da 1 çünkü.

Mualefete 211 (benim tabirimle kara yılan, en azından benim ülkemin kara yılanı :) gösterdim buyrun bakın diye bu defa kasa dizaynını beğendiler. fakat plastik kalitesi ve soketler değişmemiş dediler. yani bize kasa ve soket lazım. giriş çıkış performansla işimiz yok bizim. hala aynı değişmedi.

Benim için, Mikrodiagram da program yüklemesi bittikten sonra artık cihazın reset alıp hazır hale gelmesi bile çok büyük bir ARGE dir. TEŞEKKÜRLER.

 Muhammed bey, Tunç bey, Ahmet bey, Habil bey ve mikrodev ekibi ALLAH razı olsun sizden. Her sorumu ne ilgisiz bıraktınız ne de cevabsız. içinizden gelerek çalışmanızı canı gönülden destekliyorum.

İYİ ÇALIŞMALAR.
#453 - 25 Aralık 2019 PLC kategorisinde mehmet (260 puan) sordu

1 cevap

0 oy
Mikrodev ekibi olarak her zaman en iyi bir şekilde hizmet vermek için çalışmaktayız. Güzel mesajlarınız için teşekkür ederiz.
#457 - 27 Aralık 2019 Mikrodev Destek (420 puan) cevapladı
...